Betyg: 52010-06-28, kl 08:26, om Helsingborgs Vandrarhem Villa ThalassaEtt av Sveriges absolut bästa vandrarhem. Otrolig utsikt över sundet, härlig omgivning med lummig bokskog och samtidigt ´halvägs´ i Danmark.
Betyg: 52010-06-27, kl 18:27, om Makrillvikens VandrarhemFantastiskt läge. Nära havet. Nära parkering och nära till centrum. Trevligt bemötande av dem som sköter stället.
Betyg: 42010-06-21, kl 20:07, om Frostavallen VandrarhemAnnorlunda boende i betongstugor som är helt övertäckta med jord där det växer gräs och växter. Det blir lite av en slags vikingakänsla att bo och sova i dessa byggnader. Fina omgivningar och nära till djurparken.
Betyg: 52010-06-18, kl 13:21, om Helsingborgs Vandrarhem Villa ThalassaBor man i bungalow har man egen uteplats och makalös utsikt över Öresund. Pentry delas med en annan bungalow och vill man äta gott finns en trevlig restaurang i huvudbyggnaden. Ganska dyrt för att vara vandrarhem, men det är det värt.(Det finns också billigare alternativ)
Betyg: 42010-06-18, kl 13:15, om Örestrand Kurs & lägergårdTrevliga rum och en helt underbar utsikt över Öresund(Om man hamnar på rätt sida) God bufféfrukost.Bra pris om man är två.På sommaren ett rätt rejält enkelrumstillägg.
Betyg: 32010-06-18, kl 18:08, om Sol & Sand Bed and BreakfastLjust och fräscht. Bra läge nära Marstrand och med direkt buss utanför dörren in till Liseberg/Göteborg
Betyg: 52010-06-14, kl 07:01, om Lingans HerrgårdVar och fikade på Lägergården igår på det nyöppnade cafét. Underbara bakverk samt gott kaffe.Vill verkligen rekommendera detta underbara ställe med mycket trivsel och eldsjälen Gunilla som verkligen lyfter upp Lägergården med sina ideer till skyarna. Ett underbart ställe att slå sig till ro och fika en stund.
Betyg: 52010-06-28, kl 08:26, om Helsingborgs Vandrarhem Villa Thalassa
Ett av Sveriges absolut bästa vandrarhem. Otrolig utsikt över sundet, härlig omgivning med lummig bokskog och samtidigt ´halvägs´ i Danmark.
1 1 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 52010-06-27, kl 18:27, om Makrillvikens Vandrarhem
Fantastiskt läge. Nära havet. Nära parkering och nära till centrum. Trevligt bemötande av dem som sköter stället.
0 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 42010-06-21, kl 20:07, om Frostavallen Vandrarhem
Annorlunda boende i betongstugor som är helt övertäckta med jord där det växer gräs och växter. Det blir lite av en slags vikingakänsla att bo och sova i dessa byggnader. Fina omgivningar och nära till djurparken.
0 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 52010-06-21, kl 12:23, om Grundets Gästhem
Härligt ställe mitt i Stockholms underbara skärgård med många möjligheter till aktiviteter!
1 2 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 52010-06-21, kl 12:20, om Grundets Gästhem
Fantastisk ö, fräscht vandrarhem med bastu, badtunna och mycket plats. Rekommenderas varmt!
2 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 52010-06-18, kl 13:21, om Helsingborgs Vandrarhem Villa Thalassa
Bor man i bungalow har man egen uteplats och makalös utsikt över Öresund. Pentry delas med en annan bungalow och vill man äta gott finns en trevlig restaurang i huvudbyggnaden. Ganska dyrt för att vara vandrarhem, men det är det värt.(Det finns också billigare alternativ)
3 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 42010-06-18, kl 13:15, om Örestrand Kurs & lägergård
Trevliga rum och en helt underbar utsikt över Öresund(Om man hamnar på rätt sida)
1 1 Från Vandrarhemskartan.seGod bufféfrukost.Bra pris om man är två.På sommaren ett rätt rejält enkelrumstillägg.
Betyg: 32010-06-18, kl 18:08, om Sol & Sand Bed and Breakfast
Ljust och fräscht. Bra läge nära Marstrand och med direkt buss utanför dörren in till Liseberg/Göteborg
0 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 42010-06-14, kl 13:41, om Hörby, Råbyhill vandrarhem
Vandrarhemmet har bytt ägare och heter nu Råbyhill, de nås på telefon 0702-74 145 60 eller [email protected]
0 0 Från Vandrarhemskartan.seBetyg: 52010-06-14, kl 07:01, om Lingans Herrgård
Var och fikade på Lägergården igår på det nyöppnade cafét. Underbara bakverk samt gott kaffe.Vill verkligen rekommendera detta underbara ställe med mycket trivsel och eldsjälen Gunilla som verkligen lyfter upp Lägergården med sina ideer till skyarna. Ett underbart ställe att slå sig till ro och fika en stund.
3 4 Från Vandrarhemskartan.se